Kontakt os på telefon 7023 1819, via Facebook eller udfyld nedenstående formular.
Agenzia Il Cervino - Cervinia
Lejlighederne er af varierende størrelse, er individuelt indrettet og forskellige standarder. Typisk består lejlighederne af 1-4 soveværelser, stue med sovesofa, spisebord og åbent køkken samt bad og toilet. Vi tilbyder et udvalg af velholdte og renoverede lejligheder i hjertet af Cervinia, alle ideelle til en uforglemmelig skiferie. Lejlighederne varierer i størrelse og stil – fra hyggelige toværelses til rummelige fireværelses boliger – men fælles for dem alle er deres gode stand, moderne faciliteter og fremragende beliggenhed tæt på skilifter, pister og byens hyggelige centrum.
Uanset om I er et par, en familie eller en større gruppe, finder I her den perfekte base med bl.a. Wi-Fi, fuldt udstyrede køkkener, smuk udsigt til Matterhorn og nem adgang til skiopbevaring og parkering.
Alle lejligheder er røgfri, og de fleste har balkon og skøn udsigt til bjergene – perfekt til afslapning efter en dag på ski.
Sengelinned og håndklæder skal medbringes hjemmefra.
Lejligheder
Cretes Blanches Q413 "120 m²" til 8 personer
Denne rummelige lejlighed på ca. 120 m² med plads til op til 8 personer. Lejligheden er fordelt over to plan og byder på fire soveværelser, to badeværelser og en hyggelig opholdsstue med spiseområde.Fra balkonen kan du nyde en flot udsigt – med det ikoniske Matterhorn i horisonten. Køkkenet er fuldt udstyret med ovn, mikrobølgeovn, opvaskemaskine og mere, ideelt til madlavning efter en dag på pisterne. Lejligheden har desuden 1 parkeringsplads, vaskemaskine og skiopbevaring. Den ligger i stueetagen med nem adgang til skiliften og mulighed for at stå på ski næsten helt til døren (ved gode sneforhold).
Kun 5 minutters gang fra den hyggelige gågade i centrum
Saint Theodule T354 "80 m²" til 6 personer
Denne nyrenoverede lejlighed på ca. 80 m² har plads til op til 6 personer og ligger i perfekt beliggenhed for skiløbere – kun få skridt fra lifter og pister. Lejligheden byder på en rummelig stue med sovesofa, spiseplads og et åbent, fuldt udstyret køkken med bl.a. opvaskemaskine, ismaskine og vaskemaskine.
Der er to soveværelser: ét med dobbeltseng og eget badeværelse med badekar, og ét med to enkeltsenge (kan laves til dobbeltseng). Et ekstra badeværelse med bruser sikrer komfort til hele familien. Her bor du i fredelige omgivelser, men tæt på det hele – 100 meter fra lifterne og ca. 400 meter fra centrum med butikker og restauranter. Du kan næsten stå på ski hele vejen hjem via Ventina-pisten.
Saint Theodule T354 "54 m²" til 6 personer
Denne lejlighed på ca. 65 m² fordelt på to etager har plads til op til 6 personer og ligger i absolut topbeliggenhed – kun 100 meter fra kabineliften til Plan Maison. Lejligheden har en lys stue med balkon og udsigt til Matterhorn, samt et praktisk køkken med opvaskemaskine. På øverste etage finder du to soveværelser: ét med dobbeltseng og egen balkon, og ét med to enkeltsenge. Der er to moderne badeværelser med bruser.
Rifugio Pirovano B252 "35 m²" til 4 personer
Denne hyggelige lejlighed på ca. 35 m² har plads til 4 personer. Beliggende på en hævet terrasse med vestvendte vinduer og udsigt til bjergene, er dette den perfekte base for en autentisk alpeferie.
Lejligheden består af en stue med sovesofa, spiseplads og køkkenhjørne med ovn, fryser og opvaskemaskine. Soveværelset har dobbeltseng og god skabsplads. Beliggende kun 200 meter fra gågaden og tæt til både liften, butikker, skiskole og supermarked. Med sne under skiene kan du endda glide helt hjem.
Becca d’Aran B216 "45 m² til 6 personer
Denne funktionelle og lyse lejlighed på ca. 45 m² har plads til op til 6 personer og ligger ideelt blot få meter fra lifterne og gågaden i Cervinia. Perfekt til skientusiaster, der vil bo tæt på både pister og byliv.
Lejligheden rummer en stue med sovesofa, spiseplads og altan med udsigt til skibakkerne. Der er et soveværelse med dobbeltseng samt en fleksibel sove-niche med to senge bag skydedøre. Fuldt udstyret køkken og moderne badeværelse gør boligen velegnet til både korte og længere ophold.Lejligheden ligger ca. 100 meter fra Cretaz-lifterne og pisterne. Gågaden med butikker og restauranter ligger lige rundt om hjørnet. Solterrasse på toppen af bygningen.
Breuil Q456 "130 m²" til 8 personer
Denne rummelige og totalrenoverede lejlighed på ca. 130 m² har plads til op til 8 personer og ligger ideelt i hjertet af Cervinia – kun 200 meter fra Cretaz-lifterne og få skridt fra butikker, barer og restauranter.
Lejligheden byder på en stor, lys stue med åbent køkken, vestvendt altan og fantastisk udsigt til Grandes Murailles. Soveafdelingen består af fire værelser, herunder et master bedroom med altan og udsigt til Matterhorn. Tre moderne badeværelser giver høj komfort for større familier og grupper.
Lejligheden ligger i centrum er Cervinia, der ønsker både byliv og nem adgang til pisterne.
Breuil Q434 "86m²" til 8 personer
Denne renoverede lejlighed ligger centralt i Cervinia, med 3 soveværelser og plads til 8 personer, er lejligheden ideal for familier og små grupper. Den lyse opholdsstue har en åben, veludstyret køkkenafdeling og adgang til en sydvendt altan med fantastisk udsigt til Grandes Murailles – perfekt til en afslappende aperitif i solen. Soveafdelingen består af tre værelser, herunder et master bedroom med balkon og eget badeværelse med både badekar og bruser. Derudover findes et ekstra dobbeltværelse samt et værelse med køjeseng og skrivebord. Lejligheden er placeret blot få meter fra Cretaz-lifterne og byens gågade.
Casa Lumira Q407 "90 m²" til 8 personer
Denne elegante lejlighed på ca. 90 m² har plads til op til 8 personer.
Lejligheden byder på tre soveværelser og tre badeværelser, alle med walk-in bruser Køkkenet er fuldt udstyret, herunder induktionskogeplade med integreret emhætte, ovn, mikroovn, opvaskemaskine, Lavazza-maskine og raclette-sæt – perfekt til hyggelige aftener.
Lejligheden ligger kun få skridt fra lifterne, butikkerne og byens gågade. Du kan nærmest stå på ski helt hjem – blå eller rød pist fører dig næsten til døren
- Lift: 200 m
- Piste: 200 m
- Skibus: 200 m
- Centrum: 200 m
- Indkøb: 200 m
- Skiudlejning: 200 m
- Skikælder
- Bad / Toilet
- TV
- Byens højde: 2050 m
- Højeste skiløb: 3899 m
- Længste nedkørsel: 25 km
- Total pistelængde: 360 km
- Langrend: 13 km
- Off-piste: Ja
Bestil Agenzia Il Cervino
Hav tålmodighed, vi søger i hele vores database efter de bedste rejser til dig....
Vi er der næsten – bare et øjeblik mere...
Rejseinfo
{{hotel.current_week_departure_date | date : longDateFormat}} - {{hotel.current_week_return_date | date : longDateFormat}}
Hvornår skal rejsen betales?
Depositum skal betales senest 3 dage efter booking.
Restbeløbet skal betales senest 60 dage inden afrejse.
Ved bestilling senere end 60 dage før afrejse, skal hele beløbet betales inden 3 dage.
Totalpris {{hotel.voksne}} Voksne, {{hotel.born}} Børn: DKK {{hotel.totalprice - hotel.discountprice | number:0}},- DKK {{hotel.totalprice | number:0}},-
Pris pr. person: DKK {{(hotel.totalprice / (hotel.voksne + hotel.born)) | number:0}},-
- Tog Tur/Retur
- Fly T/R
- Transfer T/R
- Bus Tur /Retur
- {{service}}
Ring på telefon 7023 1819 eller udfyld nedenstående fomular - så kontakter vi dig hurtigst muligt.
Vi har mange flere indkvarteringsmuligheder end vores website kan vise. Indtast dit navn og telefonnummer/e-mail herunder, så kontakter en af vores rejsekonsulenter dig hurtigst muligt.

- Filtre: