Bestil din skirejse her
Du kan også kontakte os på

 

Kontakt og information

SNE & SNÖ A/S

Skodsborgparken 21
2942 Skodsborg
Telefon (+45) 7023 1819
kontakt@skirejser.dk

Kontorets åbningstider
Mandag - torsdag kl. 9 - 18
Fredag kl. 9 - 17

Om os

SNE & SNÖ startede beskedent i 1992 og med opkøbet af Valluga Tours, som blev grundlagt i 1971 er vi i dag Danmarks førende nichebureau med ekspertise i Alperne. Kernen i vores koncept er kvalitetsrejser, luksuschaletter og hoteller samt korte skiture - vel at mærke til rimelige priser.

SNE & SNÖ og VALLUGA er ingen kæmpe i rejsebranchen. Det har heller aldrig været vores mål. Vi har i stedet haft en anden målsætning: At bevare gæsten i centrum. Det kan kun lade sig gøre ved ikke at blive for stor. Måske er det en af de vigtigste grunde til, at de fleste af vores gæster er stamgæster.

Skirejser er de senere år blevet en mere subjektiv sag, hvor hver enkelt gæst har sin egen opfattelse af, hvad der er den perfekte skiferie. Lige netop dér står vi stærkt. Vi sigter mod at kunne give dig en personlig og målrettet service. Vi har et stort lokalkendskab, er meget kvalitetsbevidste og gør os altid umage for, at du som gæst oplever et højt niveau af komfort og service, samt et engagement ud over det sædvanlige.

 

Medarbejdere

 

Glenn Retz

Glenn Retz
Partner og adm. direktør

Telefon 3397 0056
glenn@skirejser.dk


Kasper Såby

Kasper Såby
Partner

Telefon 3397 0055
kasper@skirejser.dk


Morten Alling

Morten Alling
Rejsekonsulent

Telefon 3397 0051
morten@skirejser.dk


Marie Safina Kademann

Marie Safina Kademann
Rejsekonsulent og PA

Telefon 3397 0059
marie@skirejser.dk


Nathalie Rasmusson

Nathalie Rasmusson
Rejsekonsulent og chefguide Limone Piemonte

Telefon 3397 0052
nathalie@skirejser.dk


Sarah Bro Lilleås

Sarah Bro Lilleås
Rejsekonsulent, marketing og sociale medier

Telefon 3397 0052
sarah@skirejser.dk


Casper Stentoft

Casper Stentoft
Marketing, website og IT

Telefon 3397 0057
casper@skirejser.dk


Charlotte Ingemann

Charlotte Ingemann
Regnskab

Telefon 3397 0054
lotte@skirejser.dk


Victoria Retz

Victoria Retz
-

Telefon 7023 1819
victoria@skirejser.dk


Mikael Hermansen

Mikael Hermansen
Specialguide på firmature

Telefon 7023 1819
kontakt@skirejser.dk


Tore Ottensten

Tore Ottensten
Chefguide, Obertauern

Telefon 7023 1819
tore@skirejser.dk


Skiferie og skirejser – SNE og SNÖ